Sıkça Sorulan Sorular

Perakende, tutkunu olduğun bir konuda sana özel kariyer yolu açmana izin veren sonsuz fırsatlarla dolu bir sektör. Daha kariyerinin ilk adımından itibaren bir etki yaratmak istiyor, teknolojiyi takip ediyor ve özellikle en sıkı çalışanları ödüllendiren bir sektörde yer almak istiyorsan, bu sektör sana göre!

Perakende, doğası gereği çok hızlı büyüyen, dinamikçi ve yenilikçi bir sektör. Boyner Grup’ta, daima müşterinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi ve gelecekteki ihtiyaçlarını öngörmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda; sektördeki yeni üreticileri araştırmaktan ürün dağıtımına, yeni nesil satış tekniklerinden son trendlere kadar pek çok çalışma alanı ile tanışıyoruz.

Ayrıca, sektörel araştırmalar perakende sektörünün Türkiye’de ve dünyada büyürken istihdama da her geçen yıl çok önemli katkılarda bulunduğunu gösteriyor. Perakende sektörünün ülke ekonomisine ve istihdama katkısının %2.5 oranında artacağı bekleniyor. Eğer sen de Boyner Grup’a katılmak ve bu büyümenin bir parçası olmak istersen, bize hak vereceğine ve “Perakende Geleceğe AÇIK” mış diyeceğine inanıyoruz.

Açık pozisyonlarımızı Boyner Grup Kariyer sitesinde “Hemen Başvur” butonuna tıkladığında görebilirsin. İlanın üzerine tıkladığında, direkt kariyer.net üzerindeki ilan içeriğine ulaşabilir, kariyer.net kullanıcı adı ve şifren ile başvuruda bulunabilirsin.

İlgini çeken pozisyon henüz ilan edilmemiş de olabilir. O durumda, Kariyer.net’ten Genel Başvuru yapabilir veya CV’ni doğrudan kariyer@boynergrup.com ‘a gönderebilirsin.

“Sen de Katıl!” sayfasında staj ilanlarını, tam zamanlı ve yarı zamanlı iş ilanlarını görebilir; isteklerine, yeteneklerine ve deneyimine uygun bir filtreleme yaparak aradığın iş ilanına ulaşabilirsin.

Evet, buradaki stajlarında fotokopi de çekersin 🙂 Çünkü gerektiğinde hepimiz fotokopi çekiyoruz!

Boyner Grup şirketlerinde staj yaparsan, araştırma yapan, proje yürüten, toplantıya katılan ve müşterilerimizle konuşan aktif bir stajyer olursun. Hangi departmanda staj yapıyorsan, gerçekten o işi yaparsın! Örneğin IT’deysen, yazılım bile yaparsın!

Stajında kısa sürede Boyner Grup ve Perakende sektörünü tanıyacaksın!

İşimizin temposuna uyum sağlayacak, verilen görevlere dört kolla sarılacak sorumlulukta, çok yönlü adaylar arıyoruz. Gücümüze güç katacak, parlak genç zihinlere ihtiyacımız var. İş başvurularında, hiçbir okula özel bir öncelik vermeden, tüm eğitim kurumlarından mezun olan genç yeteneklere eşit şekilde yaklaşıyoruz.
Özgeçmiş hazırlama, iş arama sürecinin en önemli adımlarından biri. Ancak, özgeçmiş hazılamanın kesin ve değişmez tek bir formatı yok. Özgeçmiş sana özel olduğundan, içerik ve biçim tamamen sana ait. O güne kadar neler yaptığını bizimle doğru, açık ve anlaşılır bir biçimde paylaşman yeterli olacak.

Seni, İnsan Kaynakları Departmanı ile buluşturan ilk araç özgeçmişin olduğundan özgeçmişinde başvurduğun pozisyona uygun niteliklerde olup olmadığını görmek isteriz. Özgeçmişinin kısa ve net olmasını, seni abartısız ve olduğun gibi yansıtmasını bekleriz.

Gönüllü çalışmalarını, okulda katıldığın etkinlikleri eklemeyi unutma. Bunlar çok değerli ve özel deneyimler.

Özgeçmişinde iletişim bilgilerini vermeyi unutma. Çalışma arkadaşlarımız seni daha yakından tanımak istediklerinde, sana ulaşabilecekleri bir telefon numarası ve e-posta adresini mutlaka ekle.

Önce kendini tanımalısın. Bunun için de üniversite yıllarından başlayarak, staj ve part-time iş deneyimlerini kaçırmamanı tavsiye ederiz. Değişik sektörlerden, değişik iş birimlerinde yapacağın staj ve çalışmalar, hayat boyu aklından silinmeyecek pek çok deneyim sunacaktır sana. Böylece hem iş sektörlerini, hem iş birimlerini daha yakından tanıma fırsatını yakalar, kariyer yapmayı düşündüğün alana doğru ve güvenli adımlarla ilerlersin.
İş görüşmesine gelmeden önce Boyner Grup’u biraz araştırman görüşme esnasında bizim sana vereceğimiz detayları daha kolay anlamana yardımcı olacaktır. Aynı şekilde, görüşmeye geldiğin pozisyon ile ilgili araştırma yapman da, görüşme esnasında güçlü yönlerini ve yeteneklerini daha net bir şekilde ön plana çıkarmanı sağlar.

Görüşmeye gelen tüm adayların zamanında görüşme yerlerinde olmalarını isteriz; çünkü biz de aynı şekilde, karşımızdaki kişileri asla bekletmemeyi tercih ederiz. Elinde olmayan bir sebeple görüşmeye gelemeyeceksen, hemen haber vermeni isteriz. Böylece görüşmeni ileri bir tarihe erteleyebiliriz.

Görüşmelere gelirken dış görünüşün elbette önemli; ancak bunun bir kuralı yok. Kendine ve giyimine gösterdiğin özen bizim için yeterli; göreceksin, biz de aynı özenle seni bekliyoruz.

Görüşmeye geldiğinde sakin olmalısın, heyecanlanman için bir sebep olmadığını seni karşıladığımızda anlayacaksın. Görüşmemiz boyunca, o güne kadar yaptıkların üzerine sohbet edeceğimizi, karşılıklı beklentilerimizi paylaşacağımızı düşün. Stres mülakatı, çapraz sorular gibi uygulamalar hiç de bizim tarzımız değil☺ Biz sadece, seni en iyi şekilde tanımak, senin de bizi tanıman için gerçekleştiriyoruz iş görüşmelerimizi.

Olduğun gibi ol. Karşılıklı sohbet edeceğiz. Hem senin, hem de Boyner Grup’un en doğru kararı vermesi için konuşacağız.

Seni potansiyel bir Boyner Grup çalışanı olarak gördüğümüz için görüşmeye davet ederiz. Görüşme esnasında, kendini olduğun gibi tanıtmanı bekleriz. Abartılı söylemlere ihtiyacın yok, bize karşı samimi ve içten olman yeterli.

Heyecanlanmamaya gayret etmeni öneririz. Heyecan ve stres seni, olduğundan farklı gösterebilir, güçlü yönlerini ortaya çıkarmanı ya da sağlıklı iletişim kurmanı engelleyebilir.

Eğer sana ücret beklentinle ilgili bir soru yöneltiyorsak, tamamen beklentilerimizin uyup uymadığını öğrenmek içindir. Ücret ya da yan haklar ile ilgili beklentilerinin senin hakkındaki görüşlerimizi etkilemesi mümkün değildir. Yeni işinde senin mutlu olacağın ücreti duymak ister, karşılıklı beklentilerin uyması sonrasında sana bu şartlarda bir teklif vermek isteriz. Elbette her şirkette olduğu gibi, Boyner Grup şirketlerinde de grup içi ücret dengesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla, adaylarımıza verdiğimiz tüm teklifler hem şirket içi dengeyi gözeten hem de adayımızın beklentilerini karşılayan niteliktedir.

Doğrudan bize ulaş

Her hafta bir arkadaşımız sorularına yanıt verecek. Mesajını yaz, sana özel olarak yanıtlayalım.captcha

HEMEN BAŞVUR!